4.5.2009 - Ichnos Plus – wizyta studyjna


 

W dniach od 27 do 29 kwietnia br. naszym gościem był inż. Petr Doležal – specjalista zajmujący się projektowaniem i realizacją konsultacji z zakresu wdrażania systemów zarządzania (m.in. ISO), outsourcingu oraz programów wspierających ochronę środowiska.

Działająca w miejscowości Třebíč (60 km od Brna) spółka Euronest ( www.euronest.cz ) zajmuje się również doradztwem w zakresie optymalnego wykorzystania funduszy europejskich dla lokalnych i regionalnych projektów rozwoju ze szczególnym uwzględnieniem sektora MŚP. W planach spółki znajdują się również przedsięwzięcia skierowane na rozwój przedsiębiorczości, m.in. wdrażanie rozwiązań ułatwiających podejmowanie działalności gospodarczej (np. „okienka przedsiębiorczości”) oraz utworzenie w Třebíč inkubatora przedsiębiorczości.

Petr Doležal interesował się działalnością i doświadczeniami Rudzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości. W programie pobytu gościa z Republiki Czeskiej znalazły się również wizyty w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego (Wydział Gospodarki) Śląskim Centrum Przedsiębiorczości (Chorzów), Rudzkim Parku Przemysłowo – Technologicznym (Ruda Śląska), Technoparku (Gliwice) oraz Punkcie Obsługi Przedsiębiorcy (Kraków).

Kończąc wizytę w Rudzie Śląskiej Petr Doležal powiedział: „Spostrzeżenia, które tu poczyniłem to dla mnie cenna inspiracja. Będę o nich pamiętał pracując nad poszerzeniem zakresu działalności spółki Euronest. Chciałbym aby w moim rodzinnym regionie Vysočina w niedalekiej przyszłości inkubator przedsiębiorczości w Třebíč stał się jednym z najważniejszych ośrodków wspierających rozwój małej i średniej przedsiębiorczości”.


 
Back
© 2008 www.ichnos-project.org         webadmin@ichnos-project.org